بازی پوکر یک بازی کارتی با 52 کارت استاندارد میباشد و به دلیل احتمالات این بازی جذابیت خاص خود را دارد. این بازی محبوب را میتوانید در گمبل سیتی بازی کنید. اگر این بازی را نمیشناسید با ما همراه باشید، به صورت بسیار ساده باز پوکر را برای شما شرح خواهیم داد.

دست های پوکر از بالاترین تا پایین ترین دست به شرح زیر میباشد:

دست رویال فلاش ( royal flush ): در این حالت از بازی شما 5 کارت از یک خال به ترتیب از بالا به پایین در اختیار دارید برای مثال می توان دستی نظیر ( آس، شاه، بی بی، سرباز و ده ) از یک خال مثل خشت را حالت رویال فلاش دانست. در صورتی که چند بازیکن در بازی رویال فلاش شوند به ترتیب رنگ ها توجه می شود ولی این حالت به شدت نادر است و کم پیش می آید.

دست استریت فلاش ( straight flush ): در این دست از بازی مشابه به حالت قبل کارت ها از یک خال می باشند و پشت هم می آیند ولی الویت اینگونه نمی باشد که دست حتما از آس شروع شود در نتیجه شما با کارت های ( شش، هفت، هشت، نه و 10 ) می توانید این دست را بدست آورید. باید بدایند که این حال در صورتی که برای شما پیش بیاید شما بیش 95 درصد احتمال برد دارید و شانس کمی وجود دارد که بازیکنی با دست رویال فلاش در بازی باشد و شما را ببرد و در نتیجه این دست نیز ODDS و شانس زیادی برای بردن پوکر بازان به وجود می آورد.

دست فور اف کایند یا چهار تایی ( four of a kind ): همانطور که از نامش پیداست این دست زمانی به وجود می آید که شما از یک کارت 4 عدد داشته باشید که 2 عدد در دست خودتان و 2 عدد هم در زمین باشد که با هم 4 کارت با عدد یکسان را تشکیل دهند. برای مثال می توان کنار هم قرار گرفتن ( 9دل، 9 پیک، 9 گشنیز و 9 خشت ) را مثال زد.

دست فول هاوس ( full House ): در این حالت از بازی پوکر زمانی است که از 5 کارت مورد بررسی 2 عدد مشابه هم و 3 عدد مشابه هم وجود داشته باشد. برای مثال می توان ترکیب کارت های ( 2 عدد جک یا سرباز و 3 عدد شاه ) را مثال زد که البته این حالت با اعداد دیگر هم ممکن است. این حالت هم در بازی ارزش زیادی دارد و بر خلاف این که فکر می کنید دست های قبل تر که معرفی شد احتمال بسیار کمی برای روی دادن دارند پس در صورتی که در پوکر فول هاوس داشتید بدانید که شانس بالایی برای بردن آن دست خواهید داشت.

دست فلاش ( flush ): نام دیگر دست فلاش را رنگ می نامند به این صورت که شما می توانید با داشتن این دست آدزی در حدود 55 درصد برای رد در یک بازی داشته باشید که در شرایط مختلف می تواند این درصد بیشتر و یا کمتر شود. یک دست فلاش را می توان دستی نظیر آس، 10، سه، هفت و 2 دانست که همه از یک خال برای مثال دل باشند.

دست استریت ( straight ): استریت در بازی پوکر به معنی پشت هم بودن و به ترتیب بودن است به این صورت که اگر 2 کارت از دست شما و 3 کارت از زمین یک ترکیب عددی پشت هم بسازند شما استریت شده اید. برای مثال می توان کارت های 10 تا آس را برای این منظور در نظر داشت.

دست ست یا تری آف کایند ( three of kind ): این دست به تمامی دست های بالا تر باخت می دهد ولی دلیل به بی ارزش بودنش نمی باشد. این دست زمانی برای شما پیش می آید که 3 کارت مشابه در محموع بازی در اختیار داشته باشید. برای مثال می توان 3 شاه را در نظر گرفت.

دست تو پیر یا جفت یا پاکت ( two pair ): در این حالت از بازی poker شما 2 سری از 2 کارت مشابه دارید که حال ممکن است این حالت را پیش از خوردن کارت های فلاپ داشته باشید ( فقط یک جفت را ) و یا در حین بازی پر شوید. برای مثال آمدن 2 تا کارت شاه و 2 کارت سرباز با هم را 2 پیر گویند.

دست پیر ( pair ): به داشتن تنها 2 کارت مشابه در بازی حالت pair می گویند که در بیش از 70 درصد بازی ها این حالت ممکن است برای افراد به وجود آید و در هر بازی با 5 بازیکن این حالت محتمل می باشد. برای مثال دارا بودن 2 عدد 8 دل که به این دست ها پاکت هم گفته می شود.

برای شرکت در تورنمنت های ویژه وب سایت گمبل سیتی، در این وب سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام